Wiele osób kojarzy firmę BMW wyłącznie z producentem szybkich samochodów. A jednak firma ta wpadła na pewien zaskakujący pomysł. Wprawdzie nowy wynalazek BMW jest ściśle związany z samochodami. Poznajcie BMW Connected, który jest cyfrowym asystentem kierowcy.

BMW Connected powstało dzięki zastosowaniu elastycznej platformy Open Mobility Cloud. Dzięki temu możemy nawiązać połączenie  z innymi urządzeniami cyfrowymi użytkownika za pośrednictwem różnych punktów kontaktowych, takich jak telefony iPhone czy zegarki Apple Watch.

Wynalazek BMW powstał w celu uproszczenia planowania tras. Możemy ustawić godzinę, na którą chcemy być na miejscu, a BMW Connected zaproponuje optymalną trasę oraz godzinę wyjazdu, aby się nie spóźnić. Dodatkowo na bieżąco zapoznaje się z aktualną sytuacją na drogach i dostosowuje do tego przewidywany czas podróży. Wynalazek BMW szczególnie przydaje się to na spotkaniach biznesowych, które odbywają się w dalszej odległości od naszego domu, a chcemy być na nich punktualnie. Niestety minusem tego rozwiązania jest konieczność posiadania Iphone’a.

Rozwiązanie BMW Connected jest dostępne na rynku amerykańskim od 31 marca 2016 r. Od sierpnia będzie również oferowane w Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Szwajcarii, Belgii, Hiszpanii, Holandii, Danii, Czechach, Norwegii, Polsce, Portugalii, Szwecji, Finlandii, Republice Irlandii i Luksemburgu.