Od 1 kwietnia 2016 roku wszedł w życie program Rodzina 500+. Rodzice dostali te pieniądze na dzieci, aby zapewnić im lepszy byt, zakupić ubrania i artykuły szkolne. Jednak na co w efekcie przeznaczają najczęściej te pieniądze? Jak donoszą media kwota ta przeznaczana jest na zakup samochodu.

Program 500+ przysługuje rodzinie z minimum dwojgiem niepełnoletnich dzieci.  W ten sposób taka rodzina będzie mogła otrzymać 500 zł na drugie i każde kolejne dziecko. Jeśli dochody nie przekraczają 800 zł na osobę, to 500+ może otrzymać także jedynak.  W pierwszej kolejności, rodzice po otrzymaniu pieniędzy z programu 500+ przeznaczają je na zaspokojenie potrzeb, które do tej pory były nieosiągalne. Rodzice, która mają dzieci niepełnosprawne mogą liczyć na 1200 zł na dziecko.

Wiele osób decyduje się na zakup samochodu. Oczywiście za taką kwotę nie można zakupić najnowszego samochodu, chociaż niektóre rodziny wielodzietne otrzymują nawet 6 tysięcy złotych miesięcznie. Ograniczona kwota na pojazd odbiła się na gospodarce. Stąd od początku roku odnotowano wzrost średniej wieku pojazdów. W pierwszych 7 miesiącach tego roku liczba pierwszych rejestracji starszych niż 10 lat samochodów zbliżyła się do 335 tys. To blisko 40 proc. więcej od rejestrowanych nowych aut osobowych. Wpływ na zakup starszych pojazdów ma również zniesienie opłaty recyklingowej, która zachęca do zakupu samochodów z zagranicy. Największą popularnością cieszą się volkswageny, ople i audi.